8 zaleceń do stosowania radiofrekwencji mikroigłowej

Odpowiednio przeprowadzona radiofrekwencja mikroigłowa cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem osób, które zmagają się z pogorszeniem kondycji skóry oraz z różnego rodzaju przebarwieniami czy bliznami. Warto przy tym wspomnieć, że zabieg w zależności od wybranej głowicy wyróżnia się niewielką inwazyjnością lub całkowitą nieinwazyjną i nie wiąże się z długo utrzymującymi się skutkami ubocznymi. Skóra po przeprowadzonym zabiegu niekiedy jest jedynie zaczerwieniona, co po upływie kilku godzin staje się niemalże niewidoczne. Ponadto efekty radiofrekwencji są szybko widoczne, co zachęca klientów do powtórzenia zabiegu i wpływa na skuteczną poprawę nie tylko kondycji skóry, ale również ich samopoczucia. Dlatego warto dowiedzieć się, kiedy warto przeprowadzić tego typu zabieg i w jakich przypadkach efekty będą najlepiej widoczne.

Wskazania do wykonania RF mikroigłowej – kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Zastanawiając się, czy RF mikroigłowa będzie godnym uwagi rozwiązaniem, warto przede wszystkim dowiedzieć się, na czym polega sam zabieg. Należy wspomnieć, że jest to nieinwazyjna forma liftingu skóry, która pomaga w przywróceniu jej dawnej elastyczności, jędrności oraz zdrowego kolorytu. Podczas przeprowadzania zabiegu skórę ogrzewa się specjalnym promieniowaniem elektromagnetycznym oraz jednocześnie nakłuwa mikroigłami, co stymuluje naturalne procesy wytwarzania kolagenu oraz elastyny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że za sprawą niewielkich nakłuć zabieg nie jest bolesny oraz nie powoduje dużych uszkodzeń naskórka. Dzięki temu RF mikroigłowa nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji ani unikania niektórych pór roku i opalenizny.

Niewątpliwą zaletą RF mikroigłowej okazuje się również możliwość zastosowania jej u osób w różnym wieku, które zmagają się z takimi problemami, jak:

– przebarwienia,

– blizny,

– rozstępy,

– cellulit,

– wiotczenie skóry,

– starzenie się skóry,

– nadmierne pocenie,

– opadające powieki.

Tego typu niedoskonałości skóry należą do jednych z najczęściej występujących mankamentów urody, które mają duży wpływ na samopoczucie poszczególnych osób oraz na ich pewność siebie. Dlatego też przeprowadzenie serii zabiegów sprawia, że pacjenci odzyskują swój dawny komfort życia i nie muszą decydować się na bardziej inwazyjne operacje plastyczne. Warto przy tym wspomnieć, że RF mikroigłowa pobudza naturalne mechanizmy gojenia się skóry, co oznacza, że efekty każdego zabiegu z czasem stają się coraz bardziej widoczne.

Nowoczesne urządzenia do RF mikroigłowej – na które modele warto zwrócić uwagę?

Decydując się na inwestycję w urządzenia przeznaczone do RF mikroigłowej, warto między innymi zwrócić uwagę na ich specyfikację techniczną – dużym zainteresowaniem cieszą się między innymi urządzenia o mocy 50W, które pozwalają na łatwą regulację głębokości nakłucia skóry. Ponadto ważnym usprawnieniem staje się specjalny system chłodzenia, który zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu, a także możliwość wyboru różnego rodzaju głowic (w tym nieinwazyjnej głowicy bipolarnej). Tego typu urządzenia znajdują się między innymi w ofercie hurtowni Attre, która zapewnia długoletnią gwarancję, a także sprawny serwis poszczególnych sprzętów.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *