Jakie są korzyści zakupu owijarki do palet?

Owijarki do palet to urządzenia wykorzystywane do usprawnienia wykonywanych prac magazynowych. Dzięki nim, pracownicy fizyczni w dużym stopniu zostają odciążeni z zakresu swoich obowiązków. Owijarki do palet eliminują konieczność stretchowania palet folią w sposób ręczny, co często wpływa korzystnie na kręgosłupy pracowników.

Co warto wiedzieć o owijarkach?

Owijarki do palet to maszyna wynaleziona stosunkowo nie dawno, po to, aby zoptymalizować czas trwania prac magazynowych. Dzięki dużej różnorodności dostępnej na rynku, spośród nich wyróżniamy urządzenia firm pochodzących z różnych krajów. Charakteryzują się one przede wszystkim ceną oraz czasem w jakim wykonują pełne owinięcie palety.

Jakie są korzyści z zakupu owijarki do palet?

Korzyści płynących z zakupu owijarki do palet jest bardzo wiele, dlatego poniżej przedstawiono najbardziej korzystne zalety płynące z inwestycji w urządzenie tego rodzaju. Wiele z nich można znaleźć na owijarkidopalet.info.

  • Dostępność marek z całego świata, która korzystnie wpływa na swobodę wyboru. Można przebierać między markami z krajów takich jak Szwecja, Włochy i wiele innych. Dzięki zakupowi urządzenia w firmie zajmującej się dystrybucją zyskujemy nie tylko gwarancję jakości, ale również to, że sprzęt został przystosowany do spełnienia wszystkich określonych norm.
  • Kolejnym atutem inwestycji w owijarkę do palet, jest jej wszechstronność. Dzięki czemu, jasno określając zapotrzebowanie na daną usługę, którymi się zajmujesz, dystrybutor pomoże Ci dobrać odpowiedni typ maszyny. Owijarki do palet oferowane przez oficjalnych producentów dzielą się na dwa typy. Półautomatyczne i automatyczne, bardziej zautomatyzowany typ urządzenia do pracy wykorzystuje taśmy wykonane ze stali lub papieru.
  • Maszyny foliujące wyróżniają się dużą prędkością wykonywanej pracy, dzięki czemu ładunki zostaną zapakowane jeszcze szybciej. Mając na względzie różne modele, najlepsze z nich są w stanie owinąć ponad sto palet w okresie jednej godziny, taki wynik jest zdecydowanie większy, niż ten osiągnięty ciężką pracą magazynierów.
  •  Zaoszczędzony czas, który wypływa z braku konieczności foliowania palet towarów wpływają na efekt końcowy, co wiąże się bezpośrednio z możliwością przygotowania do transportu większej ilości towaru. Dzięki czemu, nie będzie konieczności zatrudniania kilku pracowników zajmujących się pracami magazynowymi w postaci owijania ładunków, lecz wystarczy do tego jeden kompetentny i przeszkolony pracownik, który zajmował się będzie obsługą panelu sterującego.
  • Brak konieczności ręcznego opakowywania palet wpływa korzystnie na zdrowie pracowników, dzięki czemu, pracownicy fizyczni będą mogli cieszyć się z powodu braku kontuzji, jak również braku bólu w odcinku lędźwiowym oraz reszcie kręgosłupa. Zakup owijarki do palet znacznie wpłynie na komfort fizyczny pracowników oraz na ich morale.
  • Owijarki do palet wpływają korzystnie na środowisko. Dzieje się tak za sprawą mniejszej ilości używanego do procesu owijania materiału. Maszyna została zaprogramowana tak, aby rozciągać folię do granic jej możliwości, jednocześnie zapobiegając jej przerwaniu, dzięki czemu oszczędność materiału wzrasta aż do 20%.
  • Automatyczne owijarki zapewniają bezpieczeństwo transportowanego załadunku. Jest to efekt uzyskany dzięki temu, że maszyna owija każdą z palet w taki sam sposób, gwarantując przy tym jak największe standardy bezpieczeństwa. Dokładnie zawinięta folią paleta gwarantuję ochronę przed drobnoustrojami, wilgotnością zawartą w powietrzu, oraz przed kontaktem z substancjami niepożądanymi.

 

 

 

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *