Płytki podłogowe lastryko

Lastryko to surowiec, który przez lata kojarzony był z niezbyt estetycznymi podłogami łazienek czy klatkami schodowymi w blokowiskach rodem z PRL-u. Tymczasem jest to naturalny szlachetny materiał, który zasłużenie powraca do łask ciesząc się coraz większą popularnością wśród właścicieli domów i mieszkań. Obok naturalnego betonowego lastryka rynek produktów budowlanych oferuje płytki podłogowe stanowiące jego wierną imitację.

Gres podłogowy – imitacja konglomeratu surowców naturalnych

Proces wytwarzania lastryka polega na łączeniu cementu z pozyskiwanym ze złoży marmuru bądź bazaltu kamiennym grysem, którego nieregularne kształty zapewniają niepowtarzalność każdej lastrykowej powierzchni. Płytki gresowe doskonale oddają wzornictwo produktu opartego na naturalnych surowcach, idealnie odwzorowując kolorystykę cementowej zaprawy oraz kształty kamiennego kruszywa o zróżnicowanej formie i wielkości.

Płytki imitujące lastryko – wybór do wnętrz nowoczesnych i klasycznych

Płytki podłogowe lastryko można położyć zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych. Ich nieco surowa tekstura idealnie podkreśli minimalizm przestrzeni mieszkalnej oraz doskonale sprawdzi się w aranżacjach loftowych. Lastryko na podłodze stworzy harmonijny wystrój z industrialnym wyposażeniem kuchni, łazienki czy korytarza. Efektownie skomponuje się z ceglanym wykończeniem ścian, drewnianymi meblami w stylu retro, szkłem czy metalowymi lampami. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby gres imitujący lastryko ułożyć także na podłodze we wnętrzach tradycjonalistów. Takie rozwiązanie, choć z pozoru mniej pasujące, pozwoli wykreować interesujący kontrast z wystrojem klasycznym czy aranżacją w stylistyce glamour.

Płytki podłogowe lastryko jako element aranżacji przestrzeni wokół domu

Walory gresu podłogowego czynią go wyśmienitym produktem do zaaranżowania przestrzeni niezadaszonej, narażonej na niekorzystne warunki klimatyczne i kapryśną pogodę.  Płytkami imitującymi lastryko można efektownie ozdobić każdą przestrzeń otaczającą budynek, a właściwości gresu sprawią, że przez długi czas będzie się prezentowała estetycznie i nie wymagała prac konserwatorskich. Płytkom podłogowym imitującym lastryko niestraszne będzie zarówno nadmierne nasłonecznieniem, jak i mroźne zimy z obfitymi opadami śniegu czy deszczowe i wietrzne jesienie. Powierzchnia gresu nie popęka pod wpływem niskich temperatur ani wystawiona na działanie intensywnych promieni UV nie straci swojego pierwotnego koloru. Poza tym niełatwo o jej zniszczenie, jest bowiem wysoce odporna na zarysowania, obtłuczenia i inne uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *