Jak dobrać spinki do garnituru?

Elegancki męski strój nie obędzie się bez dopasowanych spinek do mankietów. To właśnie one idealnie uzupełniają wygląd podczas szczególnych okazji. Jak jednak odpowiednio je dobrać? O czym należy pamiętać podczas wybierania stylizacji? Przekonajmy się.

Kolorystyka spinek do mankietów

W kwestii koloru przeważnie mężczyźni decydują się na złoto, srebro albo miedź. Dzięki temu podkreśla się, jak ważne jest dane wydarzenie. Trzeba jednak pamiętać, że spinki do mankietów zawsze powinny być dopasowywane do całej stylizacji, a szczególnie do jej najważniejszych elementów.

Przykładowe złote spinki zakłada się do garniturów o ciepłej barwie, a srebrne do zimnych. Prostokątne spinki są bardziej klasyczne, za to okrągłe idealnie pasują do panów, którzy zwracają uwagę na detale. Wybór dodatków obecnie jest tak ogromny, że bez trudu można dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

Jak dobrać spinki pod koszulę?

Krój koszul zmieniał się przez wieki, ale zawsze należał do najważniejszego elementu stroju męskiego. Podobnie rzecz wyglądała w przypadku mankietów. Wiązano  je sznurkami, kokardami, zapinano na guziki, aż w końcu pojawiły się spinki do mankietów wykonane ze stali i miedzy.

Obecnie jednak możemy je znaleźć w wielu odmianach. Są wykonywane z różnorakiego materiału, w różnych barwach i kształtach. Przez to pasują nie tylko do formalnych strojów, ale także tych bardziej casualowych. Szczególnie młodzi mężczyźni, którzy lubią eksperymentować z modą, sprawdzają różne dodatki i dobierają je pod swoje preferencje i zainteresowania.

Wśród ciekawych spinek można wymienić te w kształcie kotwicy, samochodów, bohaterów komiksów, a także z motywem szachownicy. Jednak najczęściej spotyka się minimalistyczne, a jednocześnie eleganckie wersje.

Najważniejsze zasady

Na początek swojej przygody ze spinkami warto stawiać na modele kolorystycznie pasujące do stylizacji. Przykładowo do szarego garnituru będą pasować srebrne spinki, do brązowego – złote. Koszula najlepiej by była biała. Jest to uniwersalny kolor, który pasuje do każdego garnituru.

Uznaje się, że mankiety koszuli powinny wystawać o ok. 1,5 cm spod mankietu marynarki, kiedy ręce zwisają luźno wzdłuż ciała. Pozwala to na lepsze zaakcentowanie spinek podczas ruchu. Nie wolno jednak pozwolić na to, by rękaw bardziej się odsłaniał podczas poruszania dłońmi.

Podczas wyboru spinek warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Najlepiej zakładać je do formalnego stroju – spinki do mankietów zostały stworzone do tego, by noszone je podczas bardziej oficjalnych wydarzeń, jak np. ślub, koncert w filharmonii czy wizyta w operze
  • Konieczny jest krawat lub muszka – nie można zakładać spinek i zapominać o tym dodatku. Bez niego strój traci oficjalny charakter i znajduje się między formalnym a nieformalnym. Dlatego krawat lub muszka są wręcz niezbędne.
  • Koszula – także musi być odpowiednio dobrana. Kołnierz i mankiety powinny być usztywnione i skrojone pod kątem prostym.

Jeśli będziemy pamiętać o powyższych zasadach, nasz strój będzie wyglądał idealnie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *