Na czym polega masaż i jakie korzyści może przynieść?

Masaż to powszechnie stosowana forma rehabilitacji, terapii oraz relaksu. Uznawany jest za jeden z pierwszych zabiegów medycznych na świecie. Już w starożytności doceniano dobroczynne działanie dotyku, a różne rodzaje masażu wykorzystywano do poprawy stanu fizycznego i psychicznego. Obecnie masaże wykonywane są w centrach medycznych oraz gabinetach SPA. Na czym polega masaż i jakich korzyści możesz się spodziewać po zabiegu?

Jak działa masaż?

Głównym narzędziem wykorzystywanym w czasie masażu są dłonie. Czasem zabieg wykonuje się na całym ciele, zazwyczaj jednak masażowi poddawane są poszczególne partie ciała, takie jak plecy, ramiona czy nogi. Wprawiony masażysta wykonuje określoną sekwencję ruchów, która może uwzględniać rozcieranie, oklepywanie, wałkowanie, ugniatanie i wibrowanie. Intensywność nacisku na ciało różni się w zależności od rodzaju masażu i oczekiwanych efektów. Bez względu na to, z jakiego masażu chcesz skorzystać, upewnij się, że wykonuje go osoba kompetentna, która przeszła odpowiednie kursy – najlepiej fizjoterapeuta. Gwarancję najwyższej jakości usług daje centrum medyczne dostępne pod tym adresem: www.masazlodz.pl. Jakie korzyści przynosi zabieg? Masaż zmienia napięcie w tkankach i usprawnia przepływ krwi, jednocześnie łagodząc odczucia bólowe i rozluźniając mięśnie. Nieraz w celu urozmaicenia zabiegu stosuje się dodatkowe akcesoria, takie jak olejki zapachowe, pałeczki bambusowe, gorące świece czy muszle tygrysie.

Rodzaje masażu i ich zastosowanie

Istnieją dziesiątki rodzajów masażu, jednak nie wszystkie cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z tego typu zabiegów, dobrym wyborem może okazać się masaż klasyczny. Wykorzystywane w nim techniki pochodzą ze starożytnych Chin. Klasyczny masaż pozwoli ci rozluźnić napięcie mięśniowe i złagodzić stres. Oprócz tego uelastyczni twoje ciało i wpłynie na ogólną poprawę samopoczucia. Innym, lubianym przez wielu rodzajem masażu jest masaż tajski. Łączy w sobie elementy terapii manualnej i rozciągania, co czyni go skutecznym sposobem na zredukowanie napięcia w ciele i uelastycznienie stawów. Należy do intensywnych i głębokich zabiegów, jednak terapeuta dobiera zakresów ruchów na podstawie indywidualnych możliwości klienta. Osobom aktywnym fizycznie, które dużo trenują lub są w trakcie przygotowania do zawodów, polecany jest energiczny masaż sportowy. Pomaga rozluźnić i wydłużyć włókna mięśniowe, sprzyja rekonwalescencji po ćwiczeniach, a w dodatku likwiduje bolesne zakwasy i poprawiają krążenie krwi.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *