Na czym polega leczenie falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest w najprostszym możliwym ujęciu mechanizmem o stosunkowo małej częstotliwości. Warto wiedzieć, że jest ona wytwarzana pod bardzo wysokim ciśnieniem w krótkim czasie. W ten sposób tuż po przyłożeniu głowicy fala przeniknie przez skórę na głębokość kilku centymetrów, a następnie trafi w określone miejsce, które jest objęte schorzeniem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to nie tylko nieinwazyjna, ale również bardzo  bezpieczna metoda stosowana w rehabilitacji. Jej celem jest zniwelowanie przewlekłego bólu ścięgien, wiązadeł czy kości. Jakie zalety ma fala uderzeniowa Łódź?

Charakterystyka zabiegu

Należy mieć świadomość, że czas zabiegu jest indywidualnie dobierany dla każdego pacjenta. Wszystko zależy od wstępującego schorzenia. W zdecydowanej większości przypadków trwa od kilku do kilkunastu minut. Godny uwagi jest fakt, że podczas zabiegu mogą być odczuwalne impulsowe uderzenia. Ponadto do miejsca objętego bólem zostaje przyłożony aplikator.

Jakie są główne wskazania do zabiegu?

Rekomendowane jest wykonanie zabiegu w przypadku bólów kręgosłupa szyjnego, a także stawu barkowego, wzmożonego napięcia mięśniowego, bólów stawów łokciowych, bólów pourazowych, zwapnienia w okolicach ścięgien, zmian zwyrodnieniowych w okolicach nadgarstka czy stanów zapalnych przyczepu mięśni oraz powięzi podeszwowej.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Fala uderzeniowa nie powinna zostać przeprowadzona u kobiet w ciąży, osób z zaawansowaną osteoporozą, osób z infekcją i ostrymi stanami zapalnymi. Omawiany zabieg nie jest wskazany także w przypadku pacjentów po przebytym zawale czy przyjmujących duże dawki leków przeciwzakrzepowych. Fala uderzeniowa nie zostanie także przeprowadzona u osób z rozrusznikiem serca czy aktywną chorobą nowotworową.

Jakie są działania niepożądane?

Jak zostało już wspomniane wcześniej, terapia omawianą falą uderzeniową jest praktycznie bezinwazyjna. Oznacza to, że ewentualne ryzyko związane z wystąpieniem skutków ubocznych jest minimalne. W najprostszym możliwym ujęciu w zdecydowanej większości przypadków występują one w bardzo łagodnym charakterze tylko w tych miejscach, w których został wykonany zabieg. Należy zaznaczyć, że przeważnie ustąpią w przeciągu 2-3 dni. Warto wśród nich wymienić uczucie bólu, obrzęki i opuchlizna, zaczerwienienia, podskórne krwiaki. Rekomendowane jest wykonanie zabiegu w renomowanej placówce, która może poszczycić się pozytywnymi opiniami klientów. Nie można pod żadnym pozorem sugerować się tylko ceną.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *