Komora hiperbaryczna – dlaczego warto z niej korzystać?

Komora hiperbaryczna to nowoczesny sprzęt dający możliwość przyśpieszania procesu rehabilitacji. Wspomaga regenerację ludzkiego organizmu, a poza tym ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Podpowiadamy, czym jest taka komora i kiedy warto z niej skorzystać?

Co to jest komora hiperbaryczna?

Najprościej rzecz ujmując, jest to nowoczesne urządzenia służące do przeprowadzania tlenoterapii pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Jest to zupełnie nieinwazyjny zabieg wspomagający procesy rehabilitacyjne oraz gojenie się ran. Komora hiperbaryczna zapewnia całkowitą szczelność, co ma przełożenie na większą skuteczność zabiegu. Podawanie tlenu pod ciśnieniem sprawia, że następuje wzrost saturacji krwi u pacjentów. Z tego powodu ma on pozytywne wpływ na nie ukrwione części ludzkiego ciała. Ten życiodajny pierwiastek przyśpiesza regeneracje szpiku kostnego, skóry oraz naczyń krwionośnych. Systematyczne powtarzanie zabiegów w komorze daje możliwość szybkiej poprawy stanu zdrowia.

Wskazania do korzystania z komory hiperbarycznej

Istnieje wiele powodów, dla których warto zdecydować się na zabiegi w komorze hiperbarycznej. Uniwersalność tego sprzętu sprawia, że zyskuje on na coraz większej popularności. Może być stosowany przy schorzeniach o podłożu fizycznym, ale także przy problemach neurologicznych. Zdaje egzamin w takich przypadkach jak:

  • rehabilitacja po zabiegach chirurgicznych,
  • występowanie oparzeń,
  • przewlekłe stany zapalne lub bóle,
  • rehabilitacja kardiologiczna i neurologiczna,
  • problemy ze skórą,
  • konieczność zwiększenia wydolności organizmu,
  • depresja, stany lękowe.
  • infekcja bakteryjna.

Osoby chcące skorzystać z zabiegów w komorze hiperbarycznej powinny stawiać na profesjonalne centra medyczne, takie jak fmclodz.pl/rehabilitacja/

Zabiegi w komorze hiperbarycznej – dlaczego warto?

Największą zaletą korzystania z komory hiperbarycznej jest możliwość skracania okresów rekonwalescencji. Opisywane urządzenia sprawia, że następuje nawet kilkukrotny wzrost liczby komórek macierzystych w organizmie pacjentów. Systematyczne zabiegi w takich komorach wspomagają rehabilitacje stawów, kości oraz mięśni. Dają możliwość przyśpieszania procesów regeneracyjnych w tkance kostnej. Ponadto, mogą być wykorzystywane do dotleniania organizmu po udarach i innych urazach neurologicznych. Komora hiperbaryczna umożliwia skuteczny rozwój koncentracji i pamięci. Poza tym wiele osób decyduje się na profilaktyczne zabiegi w komorach tlenowych. Są to między innymi zawodowi sportowcy oraz miłośnicy ćwiczeń na siłowni.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *