Delikatesy włoskie

Kuchnia włoska jest uwielbiana w naszym kraju. Każdy, kto chociaż raz spróbuje oryginalnych włoskich produktów, z całą pewnością doceni ich niesamowity smak i aromat. Na szczęście istnieją miejsca, w których można kupić tradycyjne włoskie produkty, bez konieczności wyjazdu do słonecznej Italii. Jednym z nich są delikatesy włoskie, gdzie możemy kupić jedynie najwyższej jakości składniki, które z powodzeniem mogą być używane do domowych dań w stylu włoskim.

Dlaczego warto kupować produkty włoskie?

Każdy, kto miał okazję próbować oryginalnych włoskich specjałów, z zamkniętymi oczami rozróżni je od tych, które dostępne są w popularnych marketach. Niestety podrobiona włoska żywność to bardzo częste zjawisko na całym świecie, również w Polsce. Wiele produktów ma podobne nazwy czy charakterystyczne dla Włoch kombinacje kolorystyczne, a w rzeczywistości to żywność, która nie jest wytwarzana we Włoszech. Co ciekawe, zjawisko to nosi swoją nazwę Italian Sounding, co w wolnym tłumaczeniu oznacza włosko brzmiące nazwy. Niestety efektem tego zjawiska są uginające się półki sklepowe, na których można znaleźć wędliny, czy sery, które mają udawać włoskie, a w rzeczywistości z Włochami nie mają nic wspólnego.

Tego typu produkty mają gorszą jakość i mniej aromatu. Oryginalne produkty z Włoch mają proste składy i nie uświadczymy w nich konserwantów ani barwników, a ich proces wytwarzania trwa czasami latami! To sprawia, że tak chętnie spożywamy dania kuchni włoskiej, którą serwują najlepsze restauracje, bazujące jedynie na tradycyjnych i certyfikowanych produktach włoskich.

Z tego powodu chcąc przyrządzać tradycyjne włoskie dania, które będą cechować się niepowtarzalnym smakiem, warto wybierać najwyższej jakości składniki. Miejscem, gdzie możliwe jest kupienie certyfikowanych produktów z Italii, są delikatesy włoskie. 

Asortyment delikatesów włoskich

Wśród szerokiego asortymentu włoskich delikatesów znajdziemy tylko wysokiej jakości produkty, które są wytwarzane jedynie we Włoszech. Znajdziemy tu wiele odmian serów i wędlin, z których słyną dania kuchni włoskiej. Nie brakuje także aromatycznych kaw w wielu odmianach, bez których włosi nie wyobrażają sobie swojego śniadania. Miłośnicy słodkich smaków mogą w swoim domu cieszyć się smakiem tradycyjnych ciastek, czekolad czy babek, które doskonale komponują się z kawą. Oprócz tego znalazło się miejsce także dla produktów suchych, które mogą stanowić podstawę włoskich potraw, na przykład makaronów, mąk czy ryżów, ale także oliw, bulionów, sosów czy octów.

Sprawdź: winotoskanii.pl

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *