Wata cukrowa – nie tylko na patyku, czyli jak urozmaicić desery i drinki

Wata cukrowa przeżywa prawdziwy renesans. Tak jak dawniej urozmaica wycieczki do zoo i do wesołego miasteczka czy imprezy urodzinowe. Kojarzona przez dzieci z lekkimi, białymi lub kolorowymi, pastelowymi chmurkami na niebie, jest entuzjastycznie witana przez maluchy również w codziennym menu. Może być również inspiracją wielu pomysłów do tworzenia deserów, drinków lub ciast. Oto kilka propozycji.

Tort z waty cukrowej

Kolorowa wata cukrowa to znakomity materiał do stworzenia wielowarstwowego tortu lub ciasta. Wystarczy włożyć do formy kolejno kilka kłębków różnokolorowej waty i lekko docisnąć. Powstałe w ten sposób cukrowe placki można w dowolny sposób przełożyć lodami, lekkim kremem (idealne będzie tu mascarpone), lub po prostu ozdobić kolorowymi ozdobami. Zachwyt wśród dzieci gwarantowany.

Wata cukrowa do ozdoby

Kolorowym puchem można ozdabiać również tradycyjne ciasta lub desery. Obłożony watą cukrową tort słusznie skojarzy się dzieciom z bajkami o ulubionych jednorożcach lub misiach, zamieszkujących wśród chmur. Niewielki dodatek waty cukrowej na monoporcji lub pucharku lodów doda deserowi lekkości, a ulepione z niej kulki lub pałeczki nadadzą bardziej wyrafinowany wygląd. Dodatkową zaletą waty cukrowej jest to, że można ją łatwo przykleić praktycznie do wszystkiego: wafelka, brzegu pucharka, czy polewy. Znakomicie komponuje się również z innymi, słodkimi dodatkami deserów i ciast.

Kolorowe drinki hokus-pokus

W jaki sposób urozmaicić przyjęcie? Serwując różnokolorowe drinki z watą cukrową. Zalana alkoholem lub do niego wrzucona niewielka porcja waty w efektowny sposób rozpuszcza się, pozostawiając delikatny kolor i niezapomniane wrażenia dla podniebienia. Dodając smakowe waty cukrowe, dostępne na https://candybike.com.pl można poeksperymentować nie tylko z kolorami drinków, ale również ze smakiem. Jaki alkohol będzie najlepszy? Najbardziej popularna jest wódka, ale bardziej wyrafinowane gusta docenią również wytrawne wino lub szampan. Dla kierowców oraz tych, którzy nie ukończyli 18 lat, można zaserwować drink bezalkoholowy: wystarczy gazowana woda mineralna, lub inny napój z bąbelkami.

Wata cukrowa – kreatywne, kolorowe desery

Kolorowa wata cukrowa nie musi być podawana w klasycznej formie kulki na patyku. To kreatywny materiał dla wielu znakomitych pomysłów na ciasta, desery lub napoje. Przystrojona dodatkami w pucharku lub rożku może występować jako główny składnik deseru, jako dodatek – nadawać ton różnym tortom, lodom lub drinkom. Słodki, lekki i delikatny puch cukrowy pomoże stworzyć niezapomniane, kulinarne kreacje, które nie tylko będą sycić oczy słodkimi barwami, ale również zapewnią kubkom smakowym dużo radości.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *