Czy wymiana zbitej szybki iPhone to spory wydatek?

Zgodnie z powszechnymi badaniami, każdy użytkownik smartfona wyciąga swoje urządzenie od kilkunastu do nawet kilkuset razy w ciągu dnia. Taka częstotliwość może siłą rzeczy doprowadzić do przykrych sytuacji, w których iPhone najzwyczajniej na świecie wypadnie nam z ręki i wejdzie w kontakt z twardym podłożem. Wynik tego zdarzenia może być tylko jeden – zbita szybka. Jak doprowadzić swój telefon do dawnej świetności bez utraty zbyt dużej kwoty pieniędzy?

Jak redukować ryzyko zbitej szybki?

Apple z każdą premierą nowego smartfona stara się jeszcze bardziej udoskonalić mechanikę swoich wyświetlaczy, zmniejszając ryzyko zniszczenia czy zbicia. Wystarczy spojrzeć na specyfikację techniczną najnowszego urządzenia – iPhone 14. Urządzenie jest odporne na wodę i pył a projektanci dodatkowo zastosowano w arcane warstwę Ceramic Shield, która jest niezwykle twarda i zmniejsza prawdopodobieństwo pęknięcia. Jednak w żadnym wypadku nie eliminuje go zupełnie. Dlatego warto jest odpowiednio wcześnie zainwestować w dodatkowe szkło hartowane, które zwiększy odporność i zapewni naszemu sprzętowi całkowite bezpieczeństwo. Co, gdy nie zabezpieczyliśmy się w odpowiedni sposób, a nasz iPhone skończył z rozbitym ekranem?

Naprawa samemu czy z pomocą specjalistów?

Coraz częściej na YouTube, czy blogach technicznych możemy znaleźć poradniki, które prowadzą nas krok po kroku przez proces samodzielnej wymiany ekranu iPhone. Pamiętajmy, że jest to bardzo ryzykowny proces, który wykonywany przez osobę niedoświadczoną, może doprowadzić do bardzo szybkiego zniszczenia sprzętu. Bez specjalistycznych narzędzi i odpowiedniej wiedzy z pewnością narobimy znacznie więcej szkód niż pożytku i nasze samotne próby wymiany szybki skończą się przypadkowym naruszeniem innych delikatnych podzespołów, co zaprowadzi nas do całkowitej awarii telefonu. Wtedy wymiana zbitej szybki iPhone będzie tylko jedną z kilku usług, które wykonają za nas profesjonaliści.

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone?

Wymiana szybki w iPhone na szczęście nie jest kosztowną usługą, szczególnie biorąc pod uwagę perspektywę zakupu kolejnego sprzętu. Ostateczna cena zależy jednak oczywiście od modelu iPhone, którego używamy. Zasada jest prosta – im starszy model smartfona z nadgryzionym jabłkiem, tym cena będzie niższa. Przykładowo iPhone 5s i wymiana ekranu to koszt nieprzekraczający kwoty 200 złotych. Jeśli jednak przyjdzie nam wymienić szybkę w iPhone 13, koszt ten wzrośnie do ponad 1000 złotyh. Pamiętajmy jednak, że usługa jest wykonywana przez profesjonalistów i wykorzystują oni oryginalne części, dlatego wizyta w serwisie jest jedyną słuszną decyzją w przypadku zbitej szybki w iPhone.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *