Nakładka na materac – sposób na poprawę komfortu spania!

Nakładki na materac to świetny sposób na dodanie dodatkowego komfortu i wsparcia do materaca, bez konieczności jego całkowitej wymiany. Występują one w wielu różnych odmianach i istnieje dla nich wiele różnych zastosowań.

Jednym z najpopularniejszych rodzajów nakładek jest na pewno nakładka z warstwą kokosa, dzięki której uzyskamy dobre i solidne utwardzenie powierzchni spania, nakładka lateksowa oraz nakładka na materac z pianką Visco memory, która zapewnia doskonałe wsparcie dla pleców, a jednocześnie dopasowuje się do kształtu Twojego ciała. Pianka Visco memory ma unikalne właściwości, które sprawiają, że jest bardzo wygodna i praktyczna: można ją ugniatać i naciskać, a następnie powróci ona do pierwotnej formy po usunięciu z niej nacisku; to sprawia, że jest idealna do stosowania w nakładkach na materac i ogólnie w materacach.

Jeśli lubisz dobre dopasowanie nakładki do kształtu ciała, rozważ zakup nakładki z pianką Visco memory na swój materac! Możesz w tym celu odwiedzić sklep internetowy Materacnawymiar.pl w którym znajdziesz wiele różnych rodzajów nakładek w standardowych i gotowych wymiarach, a także z możliwością zamówienia nakładki na swój indywidualny wymiar.

Innym popularnym rodzajem nakładki na materac jest ta z warstwą lateksową. Elastyczność i giętkość lateksu oraz bardzo dobra cyrkulacja powietrza i odpornością na zgniatanie sprawia, że jest ona idealna do stosowania w nakładkach na materace, zwłaszcza tych, które chcielibyśmy zastosować na powierzchnie które z czasem stały się dla nas zbyt twarde. Może być również użyta do zmiękczenia zbyt twardego materaca, więc jeśli Twój jest już niewygodny lub nie zapewnia wystarczającego wsparcia dla twoich pleców, pomyśl o zastosowaniu nakładki.

Komu przyda się nakładka na materac?

Nakładki na materace zwiększają żywotność materaca. Zastosowanie nakładki na materac może pomóc w odciążeniu  i pewnym zabezpieczeniu materaca, zwłaszcza jego górnej powierzchni, a to oznacza, że nie zużyje się on zbyt szybko, co stanowi na pewno dodatkowy atut nakładki.

Nakładka zapewnia dodatkowy komfort, dzięki zastosowaniu różnych rodzajów warstw wypełnienia, można tym samym dzięki temu regulować twardość nakładki. Kokos w środku nakładki pomoże uczynić ją twardszą, zapewniając stabilność, a także porządne wsparcie dla pleców.

Zastosowanie toppera na materac może skutecznie zapobiec przenikaniu kurzu i brudu do materaca utrzymując go dłużej w świeżości, co z pewnością jest również dobrą wiadomością dla alergików.

Jak dbać o nakładkę na materac ?

Nakładka na materac tak samo jak każdy inny przedmiot regularnie używany, z czasem traci swoją świeżość i wymaga odświeżenia i wyczyszczenia.

Istnieje kilka oznak, po których możesz rozpoznać, czy Twoja nakładka powinna zostać pilnie wyczyszczona:

Zapach.

Jeżeli poczujesz, że nakładka wydziela nieprzyjemny zapach oraz widzisz, że jej powierzchnia stała się zwyczajnie nieświeża, zapocona, wówczas należy zdjąć pokrowiec z nakładki i odświeżyć ją wkładając do pralki. Przeważnie temperatura prania takiego pokrowca to 40 stopni Celsjusza, jednak dobrze jest sprawdzić, co na ten temat mówi producent nakładki.

Zabrudzenia i zaplamienia.

Jeśli na powierzchni Twojej nakładki dostrzegasz już zabrudzenia i plamy, oznacza to że powinna trafić do prania i odświeżenia Upranie pokrowca przywróci nakładce jej pierwotną świeżość i czystość i znów będziemy mogli cieszyć się odświeżonym produktem. Czasami dobre rezultaty daje zapieranie miejscowe. Warto wypróbować tę metodę, jeżeli nakładka nie jest bardzo mocno zabrudzona, a jedynie doszło do niedużego miejscowego pobrudzenia.

Przebarwienia.

Przebarwienia spowodowanie najczęściej przez pot, czy tłuszcz, czasem mogą powodować większe problemy z ich usunięciem. Konieczne będzie więc porządne upranie pokrowca w pralce.

Mając więc na uwadze swój komfort wypoczynku, warto zainteresować się produktem jakim jest nakładka na materac, która może w zdecydowany sposób pomóc nam w poprawie warunków spania.

(artykuł sponsorowany)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *