Co to są regały wspornikowe i jakie mają zastosowanie?
Regały wspornikowe są także nazywane również regałami długimi, to specyficzny rodzaj obiektu magazynowego, w którym składowane są przede wszystkim towary, których długość przekracza 1,2 metra, a jeden wymiar jest wielokrotnie większy od drugiego. Ten rodzaju regały mogą być używane do metalowych rur i prętów, drewnianych desek czy też bali.
Regały wspornikowe
Regały wspornikowe są między innymi stosowane w magazynach, w których to składowane są towary o bardzo różnych długościach, takie jak na przykład pręty metalowe, długie deski, profile regałowe czy też panele. Dzięki dodaniu belek i krat na długich regałach można również przechowywać niestandardowe palety czy też paczki. Dużą zaletą regałów wspornikowych jest przede wszystkim to, że ich otwarta konstrukcja sprawia, że przeładunek towarów jest bardzo komfortowy. Przyjmując konstrukcję skupiającą cały ciężar na środku regału, możliwe jest podnoszenie bardzo ciężkich towarów. W związku z tym pozwala to maksymalnie wykorzystać całą długość magazynu do przechowywania.
jakie są zalety stosowania regałów wspornikowych?
Regał wspornikowy należy między innymi odpowiednio dopasować do indywidualnych potrzeb. Dlatego też należy odpowiednio zaprojektować rozstaw słupów i wsporników. W związku z tym przy projektowaniu systemu składowania bardzo ważne jest skorzystanie z usług firmy, która posiada wieloletnie doświadczenie na rynku. W zamian inwestorzy mają pewność, że projektowane, a także co najważniejsze instalowane systemy są w pełni bezpieczne, a także spełniają ich wymagania funkcjonalne.
Regały wspornikowe zrobione są z profili hutniczych. Podstawowymi elementami składającymi się na regał wspornikowy są słupy nośne, wsporniki mocowane do podłoża. W zależności od rozstawu słupków i wsporników można w ten sposób składować towary o dowolnym rozmiarze, masie oraz sztywności. Jest to jedna z ważnych zalet regałów wspornikowych.
Regały tego rodzaju nie mają ograniczeń konstrukcyjnych, które ograniczają rozmiar składowanych towarów, tak jak ma to miejsce w przypadku regałów paletowych. Następną zaletą regałów wspornikowych jest ich bardzo wysoka stabilność. Dzięki wykonaniu większości elementów ze specjalnych profili hutniczych są odporne na różnego rodzaju siły dynamiczne, które mogą wystąpić podczas procesu załadunku czy też rozładunku regału.
Regały wspornikowe- Podsumowanie
Ze względu na funkcjonalność regałów wspornikowych nazywane są czasem regałami długimi. Regały do składowania materiałów długich to niezawodne elementy magazynowe.
Konstrukcja tego typu rozwiązania składa się między innymi ze specjalnych słupów nośnych oraz zawieszonych na nich poziomych ramion tak zwanych wsporników. Technika wykonania regałów wspornikowych umożliwia zawieszenie ramienia po obu stronach słupa nośnego.
Regały wspornikowe są doskonałym wsparciem na przykład dla prac magazynowych. Jest to rozwiązanie przyczyniające się do usprawnienia procesów, a także powstania nowych powierzchni magazynowych w tym sektorze.
Regały wspornikowe mają zastosowanie również tam, gdzie trzeba składować surowce takie jak LHL, KVH czy też płyty meblowe. Tego typu regały na płyty meblowe mogą być nieocenionym wsparciem w rozwoju wielu przedsiębiorstw, które działają w prężnie rozwijającej się branży meblarskiej.
Są świetne do przechowywania długich elementów. Zwykle ich długość przekracza 200 centymetrów. Będą to w tym przypadku pręty, rury, płyty meblowe, profile metalowe, elementy plastikowe, rury PCV itp,
Niestandardowe palety i paczki mogą być również składowane na regałach dłużycowych.